Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer?

Konta oszczędnościowe

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer?

Magda Habel
Magda HabelZaktualizowano: 2023-10-31
Santander Bank Polska oferuje obecnie dwa rodzaje rachunków oszczędnościowych: konto Multi oraz konto oszczędnościowe Select. Pierwsze pozwala na elastyczne korzystanie ze środków bez utraty odsetek, natomiast drugie oferuje oprocentowanie promocyjne 5% w skali roku do kwoty 100 000 zł. Odsetki kapitalizowane są raz w miesiącu, ale naliczane codziennie.

Santander Consumer Bank nie ustala minimalnej kwoty oszczędności do założenia konta i zapewnia swoim klientom darmowe przelewy wewnętrzne. Warunkiem skorzystania z promocji jest aktywne korzystanie z konta lub jednorazowe wpłaty w wysokości 10 000 zł. Bez dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

Możesz to zrobić za pośrednictwem bankowości internetowej Santander Consumer Bank, za pośrednictwem porównywarki kont sprawdzonekonto.pl, przez Linię Select lub w placówce. Każdą z tych dróg opiszemy krok po kroku.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku przez Internet?

Otwarcie konta oszczędnościowego w bankowości internetowej dla klientów Santander Consumer Bank jest najłatwiejszą metodą. Jeśli masz już konto osobiste, założenie konta oszczędnościowego potrwa kilka minut. Wystarczy zalogować się w aplikacji mobilnej lub na stronie Santander Consumer Bank, wybrać rodzaj rachunku oszczędnościowego i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Dla osób, które po raz pierwszy chcą założyć konto w Santander Consumer Banku procedura będzie nieco dłuższa.

Wejść na stronę internetową Santander Consumer Banku, wybierz z menu opcję oszczędności i inwestycje. Na stronie pojawią się wszystkie produkty finansowe dla oszczędzających m.in. konta oszczędnościowe Multi i Select.

Wybierz to, które chcesz założyć i wypełnij wniosek na stronie. Przygotuj dowód osobisty i dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer dowodu osobistego i serię. Następnie zostaniesz poproszony o dane kontaktowe – numer telefonu i adres email. Za chwilę otrzymasz SMS weryfikacyjny z kodem, który trzeba będzie wprowadzić by potwierdzić numer telefonu.

Uzupełnij dane osobowe – obywatelstwo, kraj urodzenia, PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości, datę wydania i ważności dokumentu oraz dane o rezydencji podatkowej. Potrzebne będzie również nazwisko panieńskie matki i adres zameldowania.

Bank zapyta Cię o zgodę na przetwarzanie danych marketingowych – możesz nie wyrazić na to zgody.

Kliknij przycisk “złóż wniosek” i wykonaj przelew weryfikacyjny z konta osobistego w innym banku. Dzięki temu możesz założyć rachunek oszczędnościowy bez wizyty w oddziale. Kwota przelewu weryfikacyjnego to 1 zł. W ten sposób Santander Consumer Bank może sprawdzić Twoje dane, które zostały pomyślnie zweryfikowane w innym banku. Pozostaje tylko zatwierdzić wniosek i gotowe.

Uproszczona metoda weryfikacji tożsamości pozwala założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku bez konieczności zakładania konta osobistego. Oczywiście może się okazać, że założenie konta osobistego sprawi, że zyskasz na rachunku oszczędnościowym podwyższone oprocentowanie.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank za pomocą serwisu sprawdoznekonto.pl?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank możesz otworzyć również za pośrednictwem naszej porównywarki. Jak to zrobić?

Wejdź na nasz ranking kont i wybierz z porównania odpowiedni dla Ciebie rachunek oszczędnościowy. Kliknij Otwórz konto – przekierujemy Cię bezpiecznie na stronę Santander Consumer Banku.

Możesz również skorzystać z pomocy naszych konsultantów. Podczas rozmowy pomoże Ci wybrać odpowiednie i najkorzystniejsze konto oszczędnościowe i przeprowadzi przez proces wypełniania wniosku i weryfikacji w banku. Nie zadajemy zbędnych pytań i obejmujemy ochroną Twoje dane osobowe. Poinformujemy Cię również o aktualnej ofercie Santander Consumer Banku.

Jak założyć konto oszczędnościowe przez telefon komórkowy na Select Line?

Konto oszczędnościowo Select w Santander Consumer Banku możesz otworzyć również przez telefon. To rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewnie w bankowości elektronicznej. Przygotuj dokument tożsamości i pozostałe dane potrzebne do otworzenia rachunku oszczędnościowego.

Jeśli masz konto osobiste w Santander Consumer Banku wystarczy, że zadzwonisz pod numer 61 885 86 00 i potwierdzisz swoją tożsamość – podaj swój numer NIK i hasło lub wykorzystaj w tym celu system identyfikacji głosowej. Kiedy zgłosi się konsultant możesz najpierw zadać mu pytania o konto oszczędnościowe. Warto sprawdzić jakie jest aktualne standardowe oprocentowanie dla klientów indywidualnych, czy możesz za darmo wypłacić pieniądze itp.

Kiedy podejmiesz decyzję o tym by otworzyć konto oszczędnościowe, konsultant zapyta Cię o dane, które są potrzebne do przygotowania umowy. Pracownik Santander Consumer Banku poprosi Cię o zalogowanie się do bankowości internetowej w celu podpisania umowy.

Jak otworzyć rachunek oszczędnościowy w oddziale Santander Consumer Banku?

Jeśli masz czas i wolisz otworzyć konto przy pomocy pracownika banku możesz dopełnić formalności w placówce. Najbliższą znajdziesz tutaj https://www.santander.pl/przydatne-informacje/placowki-i-bankomaty. Umów się na spotkanie z doradcą, który pomoże Ci dobrać odpowiednią formę oszczędzania, przygotuje umowę – potrzebne będą tylko dane właściciela rachunku oszczędnościowego i podpis.

Santander Consumer

Rachunek powiązany – co to jest?

Darmowe przelewy z konta oszczędnościowego to przelewy wewnętrzne z rachunku powiązanego. To konto z którego wykonałeś przelew weryfikacyjny podczas zakładania rachunku oszczędnościowego. Nie musi to być konto osobiste w Santander Consumer Bank – możesz wykonać przelew weryfikacyjny również z rachunków w innych bankach.

Konto osobiste, które będzie służyć jako rachunek powiązany z kontem oszczędnościowym możesz zmienić w każdej chwili. Zrobisz to za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Santander Consumer Bank.

Z jakich banków można wykonać przelew weryfikacyjny, by otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

 • Alior Bank,
 • Bank Pocztowy,
 • Idea Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • mBank,
 • neoBank,
 • Nest Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Pekao SA,
 • Millennium Bank,
 • Credit Agricole,
 • PKO BP,
 • inBank.

Jak korzystać z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Bank?

Założenie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank nie jest skomplikowane. Masz do dyspozycji kilka metod otwarcia rachunku. Pamiętaj by przed otwarciem konta oszczędnościowego dokładnie sprawdzić warunki, które zmieniają się co kilka miesięcy.

W pierwszej kolejności sprawdź czy Santander Consumer Bank pobiera opłaty za prowadzenie rachunku oszczędnościowego jeśli masz konto osobiste w innym banku. Poza tym sprawdź co dzieje się na koncie oszczędnościowym gdy przelewasz pieniądze na inny rachunek. Może to spowodować naliczenie dodatkowych opłat.

Kolejna kluczowa kwestia związana z rachunkiem oszczędnościowym to jego oprocentowanie. Saldo konta będzie wzrastać co miesiąc o kwoty naliczone właśnie na jego podstawie. Promocyjne oprocentowanie zawsze ma inną wysokość niż oprocentowanie standardowe.

Aktualne oprocentowanie pieniędzy znajdujących się na Twoim rachunku oszczędnościowym zależy od wysokości stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej i warunków oferowanych przez bank. Dlatego na kontach oszczędnościowych mamy zwykle oprocentowanie zmienne.

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank może oferować atrakcyjne oprocentowanie promocyjne. Po okresie wskazanym w regulaminie lub przekroczeniu kwoty maksymalnej obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe.

Podsumowanie

 1. Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank różni się o zwykłego konta osobistego tym, że środki na pierwszym są oprocentowane.
 2. Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku zależy od wysokości stóp procentowych i sytuacji na rynku.
 3. Aby wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowy porównaj warunki jakie oferuje Santander Consumer Bank dla różnych form oszczędzania.
 4. Składając wniosek o założenie konta oszczędnościowego w bankowości elektronicznej Santander Consumer Bank możesz wykonać potwierdzenie tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku. Pamiętaj jednak o tym, że będzie to Twój rachunek powiązany, na który będziesz mógł bezpłatnie wypłacać pieniądze z rachunku oszczędnościowego.
 5. Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku możesz założyć za pośrednictwem strony internetowej, Linii Select, w oddziale Santander Consumer Banku oraz w porównywarce sprawdzonekonto.pl.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1
Jakie rodzaje kont oszczędnościowych oferuje Santander Consumer Bank?

Obecnie do wyboru masz dwa rodzaje rachunków oszczędnościowych w Santander Consumer Bank: konto oszczędnościowe Multi i konto Select. Oprocentowanie promocyjne na rachunku oszczędnościowym Select wynosi obecnie 5% w skali roku.

2
Jakie są minimalne i maksymalne stawki oprocentowania na koncie oszczędnościowym?

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Santander zmienia się wraz z wysokości stóp procentowych w Polsce. Obecnie możesz liczyć na 5% w skali roku na warunkach promocyjnych, oprocentowanie standardowe wynosi 1% w skali roku.

3
Jakie są minimalne i maksymalne wymagane depozyty początkowe do założenia konta oszczędnościowego?

Nie ma minimalnej kwoty depozytu, od której możesz założyć rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank. Natomiast promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego może być ograniczone kwotowo. Wówczas środki do konkretnej kwoty np. 100 000 zł będą oprocentowane wyżej, natomiast wszystko powyżej będzie mieć oprocentowanie standardowe.

4
Czy na koncie oszczędnościowym obowiązują opłaty za prowadzenie konta?

Obecnie nie ma opłat za prowadzenie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank.

5
Jakie są korzyści z posiadania konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku?

Odsetki naliczane są codziennie a kapitalizowane w okresach miesięcznych, dlatego możesz korzystać z kapitału bez utraty odsetek.

6
Jakie są dostępne opcje dostępu do konta oszczędnościowego (np. online, mobilne aplikacje)?

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank możesz obsługiwać za pomocą Twojej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

7
Czy mogę dostęp do konta oszczędnościowego przez karty debetowe lub kredytowe?

Na ogół do rachunku oszczędnościowego nie są wydawane karty kredytowe i debetowe. Również w Santander Consumer Banku jeśli masz tylko jeden rachunek oszczędnościowy bez osobistego nie otrzymasz do niego kart płatniczych.

8
Jakie są warunki wypłacania środków z konta oszczędnościowego?

Pieniądze zgromadzone na rachunku oszczędnościowym możesz przelać na rachunek powiązany. Jeśli chcesz wypłacić pieniądze w bankomacie, musisz skorzystać z konta osobistego.

9
Czy istnieją ograniczenia dotyczące liczby operacji lub wypłat w ciągu miesiąca?

Tak, tylko pierwsza transakcja w miesięcy kalendarzowym jest darmowa, potem gdy chcesz wypłacić pieniądze więcej razy będziesz musiał liczyć się z dodatkową opłatą.

10
Czy Santander Consumer Bank oferuje promocyjne stawki oprocentowania dla nowych klientów?

Oprocentowanie promocyjne przyznawane jest na różnych warunkach, w zależności od aktualnej oferty. Jeśli szukasz takiej promocji odwiedzaj regularnie serwis sprawdzonekonto.pl.

11
Jakie są procedury związane z zamknięciem konta oszczędnościowego?

Zamykanie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank nie jest skomplikowane – możesz to zrobić za pomocą bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. Po zamknięciu rachunku oszczędnościowego środki zostaną przelane na konto powiązane.

12
Czy jest możliwość przekształcenia konta oszczędnościowego w inny rodzaj konta bankowego w przyszłości?

Nie, jeśli chcesz skorzystać z innej formy oszczędzania musisz otworzyć nowy rachunek zgodnie z umową produktu.

13
Jakie dokumenty i dane będę potrzebował(a), aby założyć konto oszczędnościowe?

Jedyny dokument, jakiego potrzebujesz to dowód osobisty oraz zestaw danych dodatkowych w tym nazwisko rodowe matki, adres email i numer telefonu. Podstawowe dane osobowe wpisuje się na pierwszej stronie wniosku.

14
Jak długo zakłada się konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku zakłada się prosto i szybko. W bankowości internetowej wystarczy wypełnić wniosek danymi z dowodu osobistego i wykonać polecenie przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Cały proces nie trwa dłużej niż godzinę.

15
Czy mogę skonsultować się z doradcą bankowym przed założeniem konta oszczędnościowego?

Nawet powinieneś – możesz skorzystać z pomocy konsultantów Santander Consumer Bank lub niezależnych. Pomoc w wyborze najkorzystniejszego rachunku oszczędnościowego uzyskasz w serwisie sprawdzonekonto.pl.

16
Jakie są warunki odsetek i kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym?

Oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym jest uzależnione od wysokości stóp procentowych ustalanej przez RPP. Dlatego na kontach oszczędnościowych mamy oprocentowanie zmienne. Banki w tym Santander Consumer Bank w ramach ofert sezonowych proponują oprocentowanie promocyjne wyższe od standardowego, ale po spełnieniu konkretnych warunków.

Odsetki z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku naliczane są codziennie, natomiast saldo powiększają w okresach miesięcznych.

17
Czy istnieje możliwość przekazywania środków z konta oszczędnościowego na inne konta w tym samym banku?

Tak, ale na tylko jedno konto wskazane przez Ciebie. Za pomocą bankowości internetowej możesz zmienić rachunek powiązany.

18
Czy Santander Consumer Bank oferuje jakieś programy lojalnościowe dla klientów kont oszczędnościowych?

Obecnie możesz przystąpić do programu poleceń i otrzymać premię, gdy osoba, której polecisz bank założy konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank.

19
Jakie są zabezpieczenia i środki bezpieczeństwa dostępne dla klientów korzystających z konta oszczędnościowego?

Rachunek oszczędnościowy możesz obsługiwać za pomocą bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, do wykonania przelewu muszą zostać spełnione warunki dwuetapowej autoryzacji. Poza rachunek oszczędnościowy nie posiada takich samych funkcjonalności jak konto osobiste. Z konta oszczędnościowego możesz przelać pieniądze na rachunek powiązany – nie zapłacisz z niego za zakupy w Internecie.

20
Czy istnieje możliwość zarządzania kontem oszczędnościowym za pomocą aplikacji mobilnej?

Tak rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdy masz kilka kont w tym samym banku.

Magda Habel
Magda Habel
Dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, współpracujący z ogólnopolskimi mediami. Od dekady jest aktywnym przedsiębiorcą w sektorze B2B i inwestorem. Jest praktykiem, co sprawia, że wszystkie zawiłości produktów bankowych i kwestii podatkowych potrafi wyłożyć zrozumiałym i prostym językiem. Chętnie testuje nowości i nieustannie poszukuje nowych, atrakcyjnych promocji bankowych.
Uśmiechięta paraSprawdź wszystkie oferty kont oszczędnościowych

19 banków w jednym miejscu!

Porównaj konta