Poradniki
Jak założyć konto w PKO BP?
Spis treści:
- Konto osobiste w PKO BP na kilka sposobów
- Jak założyć konto w PKO BP za pomocą bankowości internetowej?
- Konto na selfie czyli jak otworzyć konto w aplikacji mobilnej iKO
- Jak otworzyć konto w PKO BP z serwisem sprawdzonekonto.pl?
- Zakładanie konta w oddziale banku PKO
- Jak założyć konto dziecka w PKO BP?
- Jak założyć konto walutowe w PKO BP?
- Jak założyć konto oszczędnościowe w PKO BP?
- Jakie konta oferuje swoim klientom PKO BP?
Konto osobiste w PKO BP na kilka sposobów
Otwarcie konta osobistego zdalnie możesz przeprowadzić za pomocą bankowości internetowej, aplikacji mobilnej iKO lub wprost z porównywarki sprawdzonekonto.pl. Oczywiście możesz również udać się do najbliższego oddziału banku PKO BP i z pomocą pracownika założyć konto osobiste oraz zainstalować na telefonie aplikację mobilną iKO.
Jak założyć konto w PKO BP za pomocą bankowości internetowej?
Wejdź na stronę internetową banku PKO BP, wybierz konto osobiste, które chcesz otworzyć i wypełnij wniosek elektronicznie. Możesz wybrać pomiędzy rachunkami indywidualnym i wspólnym. Podaj dane wymagane we wniosku – dowód osobisty będzie niezbędny, by prawidłowo wpisać wszystkie informacje.
Po wypełnieniu wniosku wybierasz dodatkowe opcje – jeśli chcesz korzystać z karty debetowej, to dobry moment by ustalić na niej limity. Sprawdź i potwierdź informacje podane w wniosku. Teraz wystarczy poczekać na kuriera, który przyniesie umowę do domu. Musisz odebrać ją osobiście i pokazać dokument tożsamości. Kurier ma za zadanie zweryfikować Twoją tożsamość w imieniu banku.
Kiedy bank otrzyma podpisaną umowę powiadomi Cię mailowo lub sms-em o tym, że rachunek jest już otwarty. Będziesz mógł zarządzać nim za pomocą serwisu internetowego iPKO lub aplikacją na smartfon.
Konto na selfie czyli jak otworzyć konto w aplikacji mobilnej iKO
W PKO BP możesz otworzyć konto osobiste na selfie, a konkretnie za pomocą zdjęcia możesz dokonać weryfikacji tożsamości. Założenie konta w ten sposób wymaga zainstalowania aplikacji mobilnej iKO na smartfon. Pamiętaj, że możesz to zrobić wyłącznie na własnym telefonie. Do instalacji aplikacji przejdź z serwisu internetowego iPKO. Nie otwieraj linków przesyłanych w wiadomościach i nie ściągaj aplikacji z innych stron.
Po zainstalowaniu aplikacji wybierz opcję “Otwórz konto” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Prawdopodobnie kilkakrotnie otrzymasz kody autoryzacyjne w wiadomości sms – to konieczne, by bezpiecznie założyć konto.
Potrzebne będą również dane z dowodu osobistego, ponieważ również w aplikacji mobilnej iKO wypełniasz wniosek o otwarcie rachunku. Po wypełnieniu wniosku aplikacja mobilna iKO poprosi Cię o zgodę na wykorzystanie wizerunku. Zrób zdjęcie dowodu osobistego – z obu stron i selfie (zdjęcie swojej twarzy) w aplikacji mobilnej iKO. Zostaną porównane by potwierdzić Twoją tożsamość. Dzięki temu szybciej i łatwiej otworzysz konto w PKO BP.
Po weryfikacji wniosku i zdjęć bank przygotuje i podpisze umowę. Zostanie przesłana na wskazany adres email. W umowie znajdziesz dane do logowania w bankowości online. Jeśli złożyłeś dyspozycję wydania karty płatniczej otrzymasz ją pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny. PIN do karty debetowej zostanie przesłany osobno.
Jak otworzyć konto w PKO BP z serwisem sprawdzonekonto.pl?
Zanim wybierzesz konto bankowe zawsze sprawdź warunki w porównywarce sprawdzonekonto.pl. Publikujemy zawsze aktualne dane dotyczące ofert wszystkich komercyjnych banków w Polsce. Możesz sprawdzić warunki na kontach osobistych i znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie rachunku oszczędnościowego.
Wprost z porównywarki przeniesiemy Cię bezpiecznie na stronę internetową banku PKO BP. Możesz również skorzystać ze wsparcia naszych konsultantów. Pomogą Ci wybrać odpowiednie konto osobiste i dopełnić wszystkich formalności.
Zakładanie konta w oddziale banku PKO
W banku PKO konto założysz również w placówce. Wybierz najbliższą i udaj się do niej z dowodem osobistym lub ważnym paszportem. Na miejscu pracownik PKO BP poinformuje Cię o wszystkich opcjach z oferty i pomoże wybrać odpowiednie konto i kartę debetową. Przygotuje umowę, którą podpiszesz na miejscu. Pracownik banku pokaże Ci również jak aktywować usługę bankowości elektronicznej. W oddziale banku możesz również poprosić o instalację aplikacji mobilnej iKO na smartfonie i instruktaż jej użytkowania.
Jak założyć konto dziecka w PKO BP?
PKO BP przygotowało również ofertę dla dzieci i młodzieży. Pierwsze konto możesz założyć już dla noworodka. Konto dziecka w tym wieku, będzie raczej formą konta oszczędnościowego, na którym rodzice mogą odkładać środki na przyszłą edukację lub finansowe prezenty od rodziny i przyjaciół. Rachunek przyda się z pewnością, kiedy maluch pójdzie do szkoły. Wtedy będzie mógł korzystać z aplikacji iko i wykonywać pierwsze płatności bezgotówkowe np. w szkolnym sklepiku.
W dniu ukończenia 13. roku życia konto dziecka zmienia się w konto młodzieżowe. PKO Bank Polski wykonuje tę zmianę automatycznie, bez dodatkowych formalności. Dla najmłodszych klientów PKO przygotowało aplikację mobilną iKO Junior. Dzięki niej obsługa konta dziecka jest łatwiejsza i bezpieczniejsza dla małego użytkownika.
Jeśli jesteś klientem banku PKO konto dziecka założysz w serwisie iPKO lub aplikacji iKO. PKO konto pierwsze możesz założyć również w oddziale banku składając wniosek u pracownika placówki. Aby otworzyć w oddziale PKO konto dziecka musisz zabrać ze sobą swój dowód tożsamości oraz PESEL i dane malucha. Pamiętaj, że w takiej sytuacji również odbywa się potwierdzenie tożsamości. Jeśli macie inne nazwiska (np. mama jest dwojga nazwisk) to pracownik banku może poprosić również o odpis aktu urodzenia dziecka.
Rachunki dziecięce i młodzieżowe w BKO PB to również dobra szkoła gospodarowania środkami. Do konta dziecka możesz dodać pierwsze konto oszczędnościowe, na którym młody człowiek może odkładać nadwyżki i prezenty finansowe. Nie musisz mieć konta osobistego w PKO konta dziecka możesz doglądać z poziomu serwisu iPKO.
Jak założyć konto walutowe w PKO BP?
Konto walutowe otworzysz z poziomu serwisu iPKO lub w dowolnym oddziale banku. Do wyboru masz 9 dostępnych walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF. Wystarczy z bankowości internetowej złożyć wniosek, podpiąć konto do karty wielowalutowej i potwierdzić założenie konta wybranym narzędziem autoryzacji.
Konto walutowe w PKO Bank Polski oferuje możliwość płatności bezgotówkowych bez przewalutowania i kantor internetowy jeśli będziesz potrzebował wypłaty gotówki.
Jak założyć konto oszczędnościowe w PKO BP?
Jeśli jesteś klientem PKO założysz konto oszczędnościowe w aplikacji iKO. Możesz je również otworzyć w dowolnym oddziale banku, ale na takie rozwiązanie musisz poświecić więcej czasu. Tak jak w przypadku konta walutowego wystarczy wybrać konto oszczędnościowe w aplikacji i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.
Jakie konta oferuje swoim klientom PKO BP?
Podstawowym produktem jest konto za zero, to rachunek osobisty, który możesz wykorzystać do bieżących rozrachunków. Jak wskazuje nazwa – miesięczna opłata za prowadzenie konta osobistego nie jest naliczana. Za pomocą aplikacji iKO możesz wykonywać płatności mobilne, natomiast jeśli w okresie rozliczeniowym karty zrobisz zakupy za określoną w regulaminie kwotę również nie będziesz musiał płacić za jej obsługę.
Do gromadzenia oszczędności na przyszłość i przelewania kieszonkowego możesz założyć PKO konto pierwsze. To koto indywidualne dla dziecka, które rośnie razem z nim i wspiera naukę dobrych praktyk finansowych.
Istnieje również możliwość założenia konta z kartą wielowalutową lub konta walutowego. To rozwiązania praktyczne w przypadku osób, które często podróżują lub pracują sezonowo za granicą. Za obsługę karty wielowalutowej nalicza się podobne opłaty do kart debetowych w PLN. Jeśli korzystasz z niej regularnie w każdym okresie rozliczeniowym karty nic Cię nie kosztuje.
Innym, bardzo popularnym produktem PKO BP jest konto oszczędnościowe Plus. To konto indywidualne z oprocentowaniem promocyjnym dla nowych środków. Jeśli jesteś klientem PKO możesz otworzyć je bez dodatkowej weryfikacji tożsamości w serwisie iPKO.
Podsumowanie
- W banku PKO konto założysz na kilka sposobów: w bankowości internetowej, aplikacji iKO, za pośrednictwem porównywarki sprawdzonekonto.pl oraz w placówce banku.
- Do założenia konta w PKO BP potrzebujesz dowód osobisty lub paszportu. Jeśli chcesz to zrobić bez wychodzenia z domu potrzebujesz smartfonu lub komputera z dostępem do Internetu.
- Jeśli chcesz założyć konto wspólne, konieczna będzie weryfikacja tożsamości i podpisy wszystkich właścicieli.
- Konta w PKO BP oferują karty debetowe, płatności mobilne i przelewy internetowe. Możesz również korzystać z usług takich jak: Blik czy Google Pay.
- Rachunki indywidualne tj. PKO konto za zero możesz uzupełniać o produkty oszczędnościowe, rachunki walutowe czy inwestycje.
FAQ - najczęściej zadawane pytania
Jeśli chcesz założyć konto w PKO Banku Polskim, udaj się do najbliższego oddziału banku lub złóż wniosek online na stronie internetowej banku.
Aby założyć konto w PKO BP wystarczy dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz wypełniony wniosek.
Opłaty za otwarcie konta w PKO BP mogą się różnić w zależności od rodzaju konta, ale w niektórych przypadkach bank oferuje konta, które można założyć bez opłat. Zwykle naliczana jest miesięczna opłata jeśli nie korzystasz z aktywowanej karty debetowej. W przypadku PKO konto za zero nie jest naliczana żadna opłata za otwarcie i prowadzenie konta.
Tak, można założyć konto w PKO BP online, wypełniając formularz wniosku na stronie internetowej banku.
Czas otwarcia konta w PKO BP może się różnić w zależności od rodzaju konta i metody złożenia wniosku. Proces może trwać od kilku minut do kilku dni.
Tak, PKO BP oferuje możliwość otwarcia konta wspólnego, które może być używane przez dwie lub więcej osób.
Po otwarciu konta w PKO BP otrzymasz książeczkę lub kartę debetową oraz dostęp do bankowości internetowej.
Aby aktywować kartę debetową, zazwyczaj trzeba zrobić pierwszą transakcję w bankomacie lub w sklepie, wpisując PIN.
PKO BP oferuje szereg usług bankowych, w tym rachunki osobiste i oszczędnościowe, kredyty, inwestycje, bankowość internetową, usługi płatnicze i wiele innych.
Porównywarka sprawdzonekonto.pl to dobre miejsce by zasięgnąć języka. Możesz przeanalizować aktualne porównania lub skontaktować się z naszymi konsultantami. Aby uzyskać więcej informacji na temat kont bankowych w PKO BP, można również odwiedzić oficjalną stronę internetową PKO BP, zadzwonić na infolinię banku.
19 banków w jednym miejscu!
Porównaj konta