Konto oszczędnościowe w PKO BP

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe w PKO BP – jak założyć?

Magda Habel
Magda HabelZaktualizowano: 2023-10-31
Rachunek oszczędnościowy to świetne narzędzie do gromadzenia nadwyżek finansowych i zbierania na konkretny cel. Środki na nim są oprocentowane, ale możesz z nich korzystać swobodnie nie tracąc całego zysku z odsetek.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zmienne – zależy od aktualnej sytuacji gospodarczej i wysokości stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Poza tym banki, by zdobywać nowych klientów oferują konkurencyjne warunki oprocentowania, brak opłat za prowadzenie konta i premie. Kapitalizacja odsetek na rachunkach oszczędnościowych odbywa się raz w miesiącu.

Jeśli zainteresowała Cię aktualna oferta w PKO Banku Polskim pomożemy Ci otworzyć tam rachunek oszczędnościowy.

Jak założyć konto oszczędnościowe PKO BP?

Otwarcie konta oszczędnościowego w PKO BP nie wymaga posiadania w tym banku konta osobistego. Oczywiście jeśli jej masz możesz bardzo szybko i bez dodatkowej weryfikacji założyć konto oszczędnościowe za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji iKO.

Rachunek oszczędnościowy w PKO Banku Polskim możesz założyć na kilka sposobów. Jeśli dobrze czujesz się w przestrzeni wirtualnej zrobisz to bez wychodzenia z domu za pośrednictwem aplikacji iKO lub bankowości internetowej. Możesz również skorzystać z pomocy pracowników najbliższego oddziału banku PKO BP. Pomogą wypełnić Twój wniosek, zainstalować aplikację i poinstruują jak z niej korzystać.

Konto oszczędnościowe Plus w PKO – jak je otworzyć?

Rachunek oszczędnościowy Plus to obecnie podstawowe konto oszczędnościowe banku PKO. Oferuje atrakcyjne oprocentowanie promocyjne dla nowych środków na trzy miesiące, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Założysz je w placówce banku PKO lub za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli masz konto osobiste w PKO BP proces nie będzie wymagał dodatkowej weryfikacji tożsamości.

Zakładanie konta oszczędnościowego w aplikacji iKO

  1. Otwórz aplikację iKO.
  2. Przejdź do: Moje produkty → Konta → ikonka + → Otwórz konto oszczędnościowe Plus.
  3. Wybierz konto, z którego będziesz wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe.
  4. Konto oszczędnościowe pojawi się na liście w Moich produktach i już możesz deponować środki na swoim nowym koncie oszczędnościowym.

Zakładanie konta oszczędnościowego za pomocą serwisu internetowego iPKO

  1. Wybierz Konto Oszczędnościowe Plus w serwisie iPKO.
  2. Nadaj nazwę swojemu kontu.
  3. Potwierdź otwarcie konta swoim narzędziem autoryzacyjnym (kod SMS na numer telefonu, kontakt z infolinią, przelew weryfikacyjny z konta osobistego).

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Plus za pomocą porównywarki sprawdzonekonto.pl?

Na stronie sprawdzonekonto.pl znajdziesz zawsze aktualne informacje o promocjach na konta oszczędnościowe. Możesz wybrać bezpieczne przekierowanie na stronę banku bezpośrednio z naszej strony lub skontaktować się z naszymi konsultantami. Podczas rozmowy telefonicznej pomogą Ci przejść przez wszystkie etapy zakładania konta oszczędnościowego Plus.

Jakie funkcjonalności oferuje konto oszczędnościowe Plus?

Podobnie jak inne rachunki oszczędnościowe, również to w PKO BP oferuje ograniczone narzędzia. Na koncie oszczędnościowym Plus środki możesz przelewać na konto wskazane podczas zakładania konta. Nie możesz dokonywać płatności internetowych, bank nie wydaje również karty debetowej do tego konta. Możesz przelewać środki na konto osobiste w PKO BP, ale również na rachunek do innego banku.

Na koncie osobistym iPKO możesz uruchomić również funkcję autooszczędzanie. W ten sposób niewielkie kwoty będą przelewane na konto oszczędnościowe po zakupach w danym miesiącu kalendarzowym.

Jakie są opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego Plus?

Bank PKO BP nie nalicza opłat za otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego PLUS, mieszkaniowego i dla młodych. Natomiast raz miesiącu możesz za darmo zrobić przelew z konta oszczędnościowego, za każdy kolejny płacisz 9,99 zł (zgodnie z tabelą opłat obowiązującą w dniu pisania artykułu). Pierwsza wpłata i wypłata w placówce również jest bezpłatna, za kolejne pobierana jest prowizja w wysokości 10 zł.

Zamknięcie konta oszczędnościowego Plus

Jeśli postanowiłeś skorzystać z promocyjnego oprocentowania lub kwota na koncie oszczędnościowym jest już zgromadzona na konkretny cel możesz chcieć je zlikwidować. Nie jest to skomplikowane – zrobisz to za pośrednictwem bankowości internetowej. Konto zostanie zamknięte po autoryzacji. Jeśli są na nim jeszcze środki to zostaną przelane na wskazany przez Ciebie rachunek.

Konto Mieszkaniowe – rachunek oszczędnościowy z rządową premią

Aktualnie w ofercie banku PKO BP znalazł się jeszcze produkt skierowany do osób odkładających pieniądze na swoje pierwsze mieszkanie. Jest to darmowe konto oszczędnościowe, które oferuje promocyjne oprocentowanie w wysokości 5,35% w skali roku. Jest to o tyle korzystne konto oszczędnościowe, że premie i odsetki są tutaj zwolnione z podatku dochodowego. Ponadto za regularne odkładanie wypłacana jest premia, która powiększa saldo na rachunku oszczędnościowym.

Mieszkaniowe konto oszczędnościowe można otworzyć wyłącznie w oddziale banku PKO BP. Aby skorzystać z tego rachunku oszczędnościowego należy spełnić określone w programie warunki. Wysokość limitu bonusowego obliczana jest na podstawie wysokości wpłat.

Ten produkt zdecydowanie różni się od klasycznego rachunku oszczędnościowego w bankach komercyjnych. Jest to konto oszczędnościowe, z którego środki mają konkretne przeznaczenie. Dlatego z rachunku oszczędnościowego tego typu nie wybierzesz środków za darmo i z premia, jeśli nie spełnisz konkretnych warunków.

Otwarcie pierwszego konta oszczędnościowego dla dziecka

Wiesz już jak założyć konto oszczędnościowe Plus i specjalny rachunek mieszkaniowy. Pora przyjrzeć się ofercie konto oszczędnościowych dla najmłodszych w PKO BP. Warto wziąć je pod uwagę, konto oszczędnościowe dla dzieci mają naprawdę korzystne warunki promocyjnego oprocentowania.

Rachunek oszczędnościowy możesz w banku PKO BP otworzyć już nastolatkowi w wieku od 13. do 18. roku życia. To najlepszy czas na naukę oszczędzania. Jeśli Twoje dziecko ma konto osobiste w PKO BP to otwarcie rachunku oszczędnościowego będzie bardzo proste. Za pomocą aplikacji iKO złożysz wniosek o to by założyć dodatkowo konto oszczędnościowe. Taka forma otwierania konta oszczędnościowego wymaga potwierdzenia wniosku kodem przez nieletniego właściciela konta i rodzica.

Oprocentowanie na pierwszym koncie oszczędnościowym jest korzystne, a regularne odkładanie środków jest premiowane – przyznawane są za nie odsetki bonusowe, które pomagają w zwiększeniu zysków kapitałowych. Gdy Twoje dziecko skończy 18. lat pierwsze konto oszczędnościowe zostanie zmienione na konto oszczędnościowe Plus. Będzie to miało miejsce w sposób automatyczny, nie będzie konieczne polecenie przelewu ani dodatkowa autoryzacja. Po prostu od 18. roku życia Twoje dziecko będzie miało rachunek oszczędnościowy Plus na warunkach określonych w aktualnym regulaminie.

Jakie są korzyści z założenia konta oszczędnościowego w PKO BP?

Konto oszczędnościowe Plus oferuje promocyjne oprocentowanie oraz łatwy dostęp do środków, które w każdej chwili możesz wypłacić. Nie ma minimalnej pierwszej wpłaty nowych środków, a wypłata gotówki raz miesiącu (przelew lub w okienku placówki banku PKO BP) jest darmowa. Nie musisz mieć konta osobistego w banku PKO by założyć konto oszczędnościowe Plus.

Po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego możesz zlikwidować konto i wypłacić środki. Jednak pamiętaj, że jeśli będziesz chciał otworzyć nowe konto oszczędnościowe to zyski z tytułu wcześniejszej promocji i kapitał zgromadzony na rachunkach depozytowych w PKO BP nie będą traktowane jak nowe środki i nie będą podlegać warunkom promocyjnym – oprocentowaniu wyższemu od standardowego.

Jeśli chcesz skorzystać w pełni z możliwości rachunku oszczędnościowego, dokładnie czytaj regulaminy. Czasem trzeba założyć konto osobiste w tym samym banku, innym razem przelać na konto oszczędnościowe nowe środki.

Podsumowując – na rachunku oszczędnościowym Plus PKO Bank Polski oferuje oszczędzanie na dobrych warunkach, ale głównie dla nowych klientów. Tylko pierwszy przelew jest darmowy, olejne już są płatne. Zwróć na to uwagę by miesięczna opłata za przelewy nie przewyższyła zysków z promocyjnego oprocentowania.

Podsumowanie

  1. W ofercie PKO BP znajdziesz kilka rodzajów kont oszczędnościowych. Podstawowym jest konto oszczędnościowe Plus z promocyjnym oprocentowaniem. Jeśli jesteś posiadaczem konta osobistego w PKO BP możesz założyć konto oszczędnościowe za pomocą swojego serwisu internetowego iPKO lub aplikacji iKO.
  2. Konto oszczędnościowe w PKO BP otworzysz również w placówce banku lub korzystając z naszej pomocy w serwisie sprawdzonekonto.pl.
  3. Aby uzyskać oprocentowanie promocyjne na rachunku oszczędnościowym Plus i innych oferowanych przez bank PKO BP, musisz spełnić warunki określone w regulaminie. Często aby uzyskać wyższe oprocentowanie musisz przenieś konto osobiste z innego banku lub wpłacić nowe środki (takie, które nie zasilały Twojego konta osobistego lub innego konta oszczędnościowego w PKO BP przed dniem badania salda).
  4. Decydując się na taka formę oszczędzania trzeba pamiętać, że oprocentowaniem rządzi zmienna stopa procentowa, a bank wymaga konieczności spełniania określonych warunków, jeśli chcemy otworzyć konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Tak jest zarówno w przypadku konta oszczędnościowego Plus w PKO BP jak i konta mieszkaniowego.
  5. Jeśli chcesz wybrać najlepsze dla siebie konto oszczędnościowe PKO BP skorzystaj z naszej pomocy. W serwisie sprawdzonekonto.pl znajdziesz porównania konta oszczędnościowego Plus z innymi rachunkami tego typu. Możesz również dowiedzieć się wszystkiego o wybranym koncie oszczędnościowym od naszych konsultantów. Pomogą Ci wybrać konto oszczędnościowe i dopełnić formalności związane z jego otwarciem.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1
Jakie rodzaje kont oszczędnościowych oferuje Bank PKO BP?

Bank PKO BP oferuje różne rodzaje kont oszczędnościowych, w tym Konto Oszczędnościowe Plus, Konto Mieszkaniowe i pierwsze konto oszczędnościowe dla młodzieży.

2
Jakie są minimalne i maksymalne kwoty, które można wpłacić na konto oszczędnościowe w Banku PKO BP?

Minimalna i maksymalna kwota wpłaty może się różnić w zależności od rodzaju konta oszczędnościowego. Zazwyczaj minimalna kwota jest niska, a maksymalna związana jest z oprocentowaniem. Często promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do konkretnej wysokości, wszystkie środki, które tę kwotę przewyższają powiększane są o oprocentowanie standardowe.

3
Czy istnieją opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego w Banku PKO BP?

Bank PKO BP oferuje wiele rodzajów kont oszczędnościowych, niektóre z nich mogą być objęte opłatami za prowadzenie, a inne nie. Warto sprawdzić to w szczegółach konta oszczędnościowego, które chcesz założyć. Bank nie nalicza opłat za otworzenie pierwszego konta oszczędnościowego i konta oszczędnościowego Plus.

4
Jakie jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Banku PKO BP?

Oprocentowanie zależy od rodzaju konta oszczędnościowego i aktualnych warunków. Może być stałe lub zmienne (wtedy odsetki mogą różnić się od siebie – w danym miesiącu kalendarzowym mogą być wyższe lub niższe niż w poprzednim).

5
Czy mogę wypłacić środki z konta oszczędnościowego w dowolnym momencie?

W przypadku większości kont oszczędnościowych w Banku PKO BP istnieje możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie. Pierwszy przelew za pośrednictwem bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej i w okienku placówki PKO BP jest darmowa. Przy kolejnej wypłacie gotówki naliczana będzie prowizja.

6
Jak mogę otworzyć konto oszczędnościowe w Banku PKO BP?

Możesz otworzyć konto oszczędnościowe odwiedzając najbliższy oddział banku lub składając wniosek online na stronie internetowej. Jeśli masz już konto osobiste w PKO Bank Polski możesz również skorzystać z aplikacji mobilnej. W przypadku pierwszego konta oszczędnościowego dla dziecka konieczna jest autoryzacja ze strony prawnego opiekuna.

7
Czy Bank PKO BP oferuje dodatkowe korzyści dla stałych klientów kont oszczędnościowych?

Tak, bank może oferować programy lojalnościowe lub premie dla stałych klientów, w zależności od rodzaju konta. Na koncie oszczędnościowym Plus możesz korzystać z funkcji automatycznego odkładania. Pierwsze konto oszczędnościowe premiuje regularne oszczędzanie wyższym oprocentowaniem, która podnosi odsetki podstawowe. Sprawdź w porównywarce sprawdzonekonto.pl jak skorzystać z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym.

8
Jakie są dostępne opcje zarządzania kontem oszczędnościowym w Banku PKO BP?

Możesz zarządzać swoim kontem oszczędnościowym poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną, telefon lub odwiedzając oddział banku.

9
Czy Bank PKO BP oferuje ubezpieczenie depozytów na kontach oszczędnościowych?

Tak, depozyty na kontach oszczędnościowych są zazwyczaj objęte ubezpieczeniem depozytów do określonej kwoty przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nawet jeśli nie jest naliczana żadna opłata za prowadzenie konta.

10
Jakie są procedury związane z zamknięciem konta oszczędnościowego w Banku PKO BP?

Procedury zamknięcia konta oszczędnościowego mogą się różnić w zależności od rodzaju konta. Zazwyczaj można zamknąć konto odwiedzając oddział banku lub składając odpowiedni wniosek. Możesz to zrobić w placówce banku lub bankowości internetowej.

Magda Habel
Magda Habel
Dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, współpracujący z ogólnopolskimi mediami. Od dekady jest aktywnym przedsiębiorcą w sektorze B2B i inwestorem. Jest praktykiem, co sprawia, że wszystkie zawiłości produktów bankowych i kwestii podatkowych potrafi wyłożyć zrozumiałym i prostym językiem. Chętnie testuje nowości i nieustannie poszukuje nowych, atrakcyjnych promocji bankowych.
Uśmiechięta paraSprawdź wszystkie oferty kont oszczędnościowych

Oferta 19 banków w jednym miejscu!

Porównaj konta